Дністровський каньйон

Дністровський каньйон — одне з семи чудес України, найбільший в Україні та один з найбільших каньйонів у Європі. Дністровський каньйон — основна принада Городенківщини.

Він є унікальним і наймальовничішим куточком дикої природи України й не поступається красою навіть Карпатам та Кримським горам. Утворений річкою Дністер шляхом вимивання гірських порід з Подільської височини. На 250-кілометровому відрізку між гирлами Золотої Липи та Збруча протікає по чітко вираженій каньйоноподібній долині глибиною 80-200 м, утворюючи мальовничі вигини річища — меандри. Каньйон має складну геологічну будову з численними відслоненнями давніх порід. Тут збереглися унікальні відслонення гірських порід, скелі, гроти, печери, окремі мінерали, оригінальні форми вивітрювання і ділянки зі своєрідною геологічною будовою.

Стіни каньйону стрімкі, місцями пологі, задерновані трав'яною і кущовою рослинністю. Значні коливання в рельєфі на коротких відрізках надають місцевості гірського характеру.

Тут також відслонюється потужний комплекс осадових товщ від наймолодших — антропогенних і до найдавніших — силурійських відкладів палеозойської ери. Це унікальна геологічна енциклопедія, що чітко зафіксувала еволюцію земної кори та життя, яке було в морському та континентальному середовищах понад 400 мільйонів років тому. На особливу увагу заслуговують відслонення силурійських і девонських відкладів. Ці та інші відслонення становлять велику науково-пізнавальну цінність, а окремі мають світове значення. Скельні відслонення на Дністрі, так звані стінки — пам’ятки природи, подібних до яких у світі практично немає.